ORTA KARADENIZ KALKINMA AJANSI KASIM AYI YÖNETIM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLESTIRILDI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Kasim ayi Yönetim Kurulu Toplantisi 15 Kasim 2018 tarihinde Samsun’da OKA Hizmet Binasi’nda gerçeklestirildi.

 

Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol’un baskanliginda ve Samsun Valisi Sayin Osman Kaymak’in ev sahipliginde gerçeklestirilen toplantiya Çorum Valisi Sayin Mustafa Çirftçi, Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Zihni Sahin, Çorum Il Genel Meclisi Baskani Halil Ibrahim Kaya, Amasya TSO Baskani Murat Kirlangiç, Samsun TSO Baskani Salih Zeki Murzioglu, Tokat TSO Baskani Dr. Ali Çelik, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen ve OKA temsilcileri katildi.

 

Toplantinin açilis konusmasinda Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol söyle konustu:

 

 “Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygideger Basin Mensuplari,

 

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden olusan bölgemizde basta kamu kurum ve kuruluslari olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluslari, özel sektör ve diger ilgili aktörlerin birbirleriyle isbirligini gelistirerek bölgemizin gelismesini saglamak amaciyla çesitli çalismalar yürüten Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin 2018 yili Kasim ayi Yönetim Kurulu toplantisini gerçeklestirmek ve kurulumuzun gündemindeki konulari görüsmek üzere toplanmis bulunuyoruz.

 

Bilindigi üzere son Valiler Kararnamesi ile Sayin Valimiz Mustafa Çiftçi yeni Çorum Valisi olarak atandilar ve bugün aramizdalar. Kendilerine hos geldiniz diyor ve yeni görevlerinde basarilar diliyoruz. Ayrica, bu vesile ile bu güne kadar Orta Karadeniz Kalkinma Ajansinin bölgesel gelisme amaciyla yürüttügü projelere ve çalismalara katki saglamis olan önceki ve mevcut görev yapan tüm Yönetim Kurulu üyelerimize ve Kalkinma Ajansi çalisanlarina verdikleri katkilar için tesekkürlerimizi ifade ediyor ve bundan sonra da hep birlikte Ajansimizin bölgemizin gelismesine yönelik yapacagimiz çalismalarda basarilar diliyorum.

 

Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygideger Basin Mensuplari,

 

Bu toplantimizda Kalkinma Ajansimiz tarafindan 2018 yilinda uygulamaya konulan mali destek ve teknik destek programlari ile 2019 yilinda Ajansimiz eliyle veya onun destekleriyle diger kurum ve kuruluslarimiz ile birlikte bölgemizin gelismesine katki saglayacak diger çalismalar hakkinda istisareler yapacagiz. Bugün toplantimizda ayrica, uygulanmakta olan mali destek programlari ile fizibilite destegi, teknik destek programi ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatirim Destek Ofislerimizin çalismalari da ele alinacaktir. Elbette varsa yasanan aksakliklara iliskin alinmasi gereken tedbirler de görüsülecektir.

 

Ayrica, ögleden sonra AB Büyükelçisi Christian Berger, kamu kurumlari, yerel yönetimler, üniversiteler, ticaret ve sanayi odalari, özel sektör ve sivil toplum kuruluslarinin temsilcilerinin katilimi ile "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Gelecegi: Sorunlar Ve Çözüm Önerileri" konulu önemli bir çalistay yapilarak, sonuçlari Sanayi ve Teknoloji Bakanligi'na raporlanacaktir.

 

Sayin Toraman sözlerini “Son olarak bu toplanti vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantimiza katilan Sayin Valilerimize, Belediye Baskanlarimiza, Il Genel Meclisi Baskanlarimiza ve Ticaret ve Sanayi Odasi Baskanlarimiza katilim ve desteklerinden dolayi bir kez daha tesekkür ediyoruz. Ayrica, ev sahipliginden dolayi Sayin Samsun Valimize ve Büyüksehir Belediye Baskanimiza tesekkür ediyor ve Kalkinma Ajansi Yönetim Kurulu toplantimizin bölgemiz için hayirli olmasini ve basarili çalismalara vesile olmasini diliyoruz.” diyerek sonlandirmistir.

 

Toplanti, gündem maddelerinin görüsülmesi ile sona ermistir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA