Aile Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk Tokat’a Geldi

Aile, Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk, Tokat’ta açilislar yaparak çesitli ziyaretlerde bulundu.

 

Tokat Havalimani'nda Vali Dr. Ömer Toraman ve protokol mensuplari tarafindan karsilanan Bakan Selçuk, karsilamanin ardindan Valiligi ziyaret ederek seref defterini imzaladi ve Vali Toraman’dan Tokat’ta planlanan yatirimlar ve yürütülen çalismalar hakkinda bilgiler aldi.

 

Buradan Almus’a hareket eden Aile, Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk ve Vali Dr. Ömer Toraman, Aliyyül Murtaza Erkek Kur’an kursunun açilis törenine katildi. Tören saygi durusu, Istiklal Marsimizin okunmasi ve Kur’an-i Kerim tilaveti ile basladi. Vesile Ilim Hayrat Vakfi Baskani Hamdi Güler, Il Müftüsü Ömer Faruk Bilgili ve Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin’in konusmalarinin ardindan Aile, Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk konusmasini gerçeklestirdi.

 

Protokol konusmalarini müteakip yapilan dua ile kurdele kesilerek Aliyyül Murtaza Erkek Kur’an Kursunun açilisi gerçeklestirildi. Açilisin töreninin ardindan Aile, Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk, Vali Dr. Ömer Toraman ve beraberindekiler Fatima-tüz Zehra Kiz Kur’an Kursundaki 48 hafiz için düzenlenen Hafizlik icazet törenine katildilar.

 

Ardindan Aile, Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk, Vali Dr. Ömer Toraman ve beraberindekiler, Milli Istihdam Seferberligi kapsaminda CRS Denim Tekstil Kot Fabrikasinda ISKUR Il Müdürlügü tarafindan düzenlenen 75 kisilik Is Garantili Is Basi Egitim Programi açilisini gerçeklestirerek kursiyerleri ziyaret ettiler. Bakan Selçuk ve Vali Toraman, isçilerle birlikte yemek yedikten sonra fabrika sahasinda incelemelerde de bulundular.   

 

Program kapsaminda daha sonra Zile Huzurevi, Yasli Bakim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açilis törenine geçildi. Bakan Selçuk tören öncesi, burada kalan yaslilarla yakindan ilgilenerek bir süre sohbet etti. Tören saygi durusu ve Istiklal Marsinin okunmasi ile basladi. Zile Belediye Baskani Lütfi Vidinel, Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin, Vali Dr. Ömer Toraman ve Aile Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk’un konusmalarinin ardindan Zile Huzurevi, Yasli Bakim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açilisi gerçeklestirildi.

 

Zile Huzurevi, Yasli Bakim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ve inceleme sonrasi, Turhal Engelsiz Yasam Bakim ve Rehabilitasyon merkezini ziyaret eden Bakan Selçuk,  Rehabilitasyon Merkezinde kalanlarla bir süre sohbet ederek yakindan ilgilendi.

 

Tashan’da faaliyet gösteren kadin girisimcileri de ziyaret eden Aile, Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk burada üretilen ve satilan ürünleri inceleyerek kadin girisimci ve esnaflarla sohbet edip hayirli isler diledi.

 

Bakan Selçuk AK Parti Il Baskanligi ile KADEM Tokat Il Temsilciligini ziyaret ettikten sonra Belediye Baskanligini ziyaret ederek yürütülen çalismalar hakkinda Belediye Baskani Av. Eyüp Eroglu’ndan bilgiler aldi.

 

Aile, Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk, Vali Dr. Ömer Toraman ve beraberindekiler daha sonra Behzat Hanimeli Kültür Merkezini ziyaret etti. Burada açilan kurslarda bayanlarin yaptiklari el emegi ürünleri inceleyen Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ürünler ve çalismalar hakkinda bilgiler aldi.

 

Tokat ziyaret programi kapsaminda Diyarbakir Lice’de sehit olan Uzman Çavus Mehmet Gözüdok’un ailesini ziyaret eden Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk devletimizin her zaman sehit yakinlari ve gazilerimizin yaninda oldugunu ifade etti.

 

Son olarak Bakan Selçuk ve Vali Toraman, Aile Çalisma ve Sosyal Hizmetler Il Müdürlügü Çocuk Evlerinde kalan çocuklarla yemekte bir araya geldi. Çocuklarin yaptigi kara kalem portre resmini hediye ettikleri Aile Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk, çocuklara tesekkür ederek çesitli hediyeler verdi.

 

Aile, Çalisma ve Sosyal Hizmetler Bakani Zehra Zümrüt Selçuk’un Tokat programina Vali Dr. Ömer Toraman, Bakan Yardimcisi Ahmet Erdem, Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin ve protokol mensuplari katildilar. http://www.tokat.gov.tr/aile-calisma-ve-sosyal-hizmetler-bakani-zehra-zumrut-selcuk-tokata-geldi

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA