Araplar, Gayrimenkul Için Samsun´u Tercih Ediyor

TÜRKIYE Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Bölge Baskani Murat Toktas, Samsun'a Körfez ülkelerinden gelen yabanci turistlerin kentte en çok gayrimenkul alimi yaptiklarini söyledi. Toktas, Samsun´un son birkaç yildir Körfez ülkelerinden talep görmeye basladigini belirtti.

 

Karadeniz Bölgesi, son yillarda Ortadogu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkelerinden ziyaretçilerin akinina ugruyor. Karadeniz sahil kentlerinde Turizm Merkezleri ve Doga Parklari'ni tercih eden Arap turistler, ziyaret ettikleri illerde konut, arsa ve gayrimenkul alimlarina yöneldi. Samsun´u ziyaret eden yabancilarin ilk tercihi de konut, arsa ve gayrimenkul oldu.

 

Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Bölge Baskani Murat Toktas, Samsun´a Körfez ülkelerinden gelen yabanci turistlerin kentte en çok gayrimenkul alimi yaptiklarini söyledi.

 

Toktas, Samsun´un son birkaç yildir Körfez ülkelerinden talep görmeye basladigini belirterek, "Turizmin hareketlendigi bölgeleri de turizme dayali satislarinda arttigini görüyoruz. Son yillarda Trabzon´da körfez ülkelerinden gelen yogun misafirler ayni zamanda yavas yavas gayrimenkul alimlarina da basladilar. Bunlar bireysel daire bazinda gayrimenkuller oldugu gibi blok halinde satin almalar da gerçeklesti. Bazi yatirimlarda pesinden geldi. AVM yatirimlari gibi bazi sanayi yatirimlari gibi bu turizm ayni zamanda bunu da tetikledi. Samsun özeline baktigimiz zaman Samsun´da son birkaç yildir körfez ülkelerinden talep görmeye basladi. Zaten amacimizda bizim buradaki körfez ülkelerinden gelen misafir hareketliligini arttirmak" diyerek sözlerine söyle devam etti: "Bu misafir hareketliligiyle birlikte görüyoruz ki buraya gelenler Samsun´dan gayrimenkul alimina da yavas yavas baslamis durumda. Bununda en büyük göstergesi emlak ofislerinin körfez ülkelerinden gelen misafirlere de yapmis oldugu çalismalarda hizmet vermeye baslamasi. Biz de bu kivilcimi son birkaç yildir burada hissediyoruz. Eminim birkaç yil içinde turizme bizim bu yaptigimiz yatirimlar geri dönmeye basladigi zaman bununla birlikte gayrimenkul yatirimlari, ticari yatirimlar, fabrika yatirimlari gibi birçok yatirimda bununla birlikte harekete geçecektir."

 

Toktas, Irak, Iran, Suriye bölgesinden gelenlerin yani sira Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Bahreyn´den gelenlerin de gayrimenkul arayislari içerisinde oldugunu gözlemlediklerini söyledi. https://www.haberturk.com/samsun-haberleri/64340437-araplar-gayrimenkul-icin-samsunu-tercih-ediyor

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA