Samsun'da Otizmli Bireylerle Iletisim Semineri Düzenlendi

Samsun Müftülügü otizmli bireylerle iletisim semineri düzenledi.

 

Samsun Müftülügünden yapilan yazili açiklamada, Il Milli Egitim Müdürlügü destegiyle merkez ve ilçelerde görev yapan 25 personele otizmli bireylerle iletisim semineri verildi.

 

Açiklamada, egitimin müftülük bünyesinde yer alan Engelli Hizmetleri Birimi'ndeki engellilere yönelik çalisma yapan personele verildigi belirtildi.

 

Seminerde otizmin yaygin gelisimsel bozukluklardan bir tanesi oldugu, otizmli bireylerin özelliklerini ve onlari tanimak için bilinmesi gereken genel özellikler, otizmli bireylerde ögretim yöntem ve teknikleri ile veli psikolojisi ve velilerle iletisim gibi konulara deginildi.

 

Seminerin son bölümü ise soru cevap seklinde gerçeklestirildi. http://www.milliyet.com.tr/samsun-da-otizmli-bireylerle-iletisim-samsun-yerelhaber-3122873/

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA