"Sehirlerde Ve Ilçelerde Dogayla Barisik Projeleri Hayata Geçiriyoruz"

AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Çigdem Karaaslan, "Her birimiz ayri ayri sehirlerde, ilçelerimizde yesille, dogayla barisik güzel projeleri hayata geçiriyoruz." dedi.

 

Karaaslan, Atakum Belediyesince ilçenin Çobanli Mahallesi'nde hayata geçirilen Hobi Bahçeleri ve Kent Ormani Projesi açilis töreninde yaptigi konusmada, buranin Atakum için kaçis noktasi, nefes alinacak, mutlu olunacak, çocuklarla ve dogayla bir arada olunacak alan olarak tasarlandigini söyledi.

 

Atakum Belediye Baskani Ishak Tasçi'nin çok degerli projeye imza attigini belirten Karaaslan, "Burayi yaparken ekstra bir kaynak kullanilmamis, çok büyük paralar da harcanmamis. Parkta yer alan ve bugün itibariyle ihtiyaç duymadigimiz konteynerlerin bugün sehrin bir baska noktasinda böyle güzel bir alan olusturmak için degerlendirilmis olmasi ayrica çok güzel bir fikir." dedi.

 

Karaaslan, bu tür projeleri Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan'dan aldiklari ilhamla yaptiklarini aktararak, söyle devam etti: "O ki 24 Haziran seçimleri gibi bu kadar önemli seçimde millet bahçeleri konusunu aldi ve Türkiye'nin gündemine getirdi. Millet bahçeleri ile sehir merkezlerindeki eski stat alanlarinin tekrar sehre geri verilmesi, orayi tekrar bir yapilasmayla doldurmak yerine sehre ait olaninin sehre geri verilmesi anlamini tasiyan, anne, baba, çocuk iliskisini güçlendirecek, dogayla, tabiatla bir çocugun büyümesine vesile olacak bir alan olarak Türkiye'nin dört bir yaninda millet bahçeleri projesini hayata geçirmek için dügmeye bastilar. Bunlardan ilham aliyoruz da her birimiz ayri ayri sehirlerde, ilçelerimizde yesille, dogayla barisik güzel projeleri hayata geçiriyoruz."

 

Konusmanin ardindan Van depreminde kullanilan 48 konteynerden olusan hobi bahçeleri ve 17 hektar alan içerisinde ahsaptan yapilan çocuk parki, kafeterya, mescit, lavabo ve kamelyalarin bulundugu kent ormaninin açilisi gerçeklestirildi. 

 

Tören, Karaaslan ve beraberindekilerin kent ormanini gezmesiyle son buldu.

 

Törene, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kircali, Büyüksehir Belediye Baskani Zihni Sahin, Il Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti Samsun Il Baskani Hakan Karaduman, Atakum Kaymakami Namik Kemal Nazli da katildi. http://www.milliyet.com.tr/sehirlerde-ve-ilcelerde-dogayla-barisik-samsun-yerelhaber-3063531/

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA