Samsun Üniversitesi Rektörü Görevi Devraldi

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan tarafindan Samsun Üniversitesi Rektörlügüne atanan Prof. Dr. Mahmut Aydin, görevi Samsun Üniversitesi Rektörlügünü tedviren yürüten Ondokuz Mayis Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’ten devraldi.

 

Devir teslim töreninde konusan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Bugün iki kardes üniversitenin rektörü olarak bir devir teslim töreni gerçeklestiriyoruz. Samsunumuz 43 yillik OMÜ’nün yaninda Samsun Üniversitesi olarak yeni bir üniversiteye kavusmus bulunuyor. Mayis ayindan bu yana geçici olarak yürütmekte oldugum Samsun Üniversitesi Rektörlügü’nü bugün itibariyle Prof. Dr. Mahmut Aydin’a büyük bir heyecanla devrediyorum. OMÜ ve Samsun Üniversitesi sehrimizde iki farkli üniversite olmakla birlikte tipki bir üniversite gibi çalisacak. Biz elimizdeki her imkâni bu üniversitenin gelismesi için kullanacagiz. Birlikte Türkiye’nin gelismesine, Türk gençliginin yetismesine, Türk bilim camiasinin güçlenmesine katki saglamaya çalisacagiz. Çok hizli bir sekilde gelisecegini umut ettigimiz Samsun Üniversitesi’nin bu yeni heyecanla önemli katkilar saglayacagina inaniyor, Prof. Dr. Mahmut Aydin’i da cani gönülden tebrik ediyorum” dedi.

 

Görevi teslim alan Prof Dr. Mahmut Aydin ise OMÜ’nün simdiye kadar içinden pek çok üniversite çikardigini belirterek, “OMÜ simdi de ayni sehir içerisinde kardes üniversitesini kendi içerisinden çikariyor. Samsun egitim sehri olma konusunda hizla ilerleyen bir kent. Bu hepimiz için önemli bir sorumluluk. Bize bu konuda güvenip bu sorumlulugu veren kisileri utandirmamak adina 24 saat degil gerekirse 25 saat çalisarak bu güveni bosa çikarmayacagiz. En önemli avantajimiz da OMÜ’nün her zaman bizim yanimizda olmasi, bir abi konumunda tecrübeleriyle ve imkânlariyla bize her zaman destek olmasi. Çünkü biz ayri degiliz, tek bir yüregiz. Dolayisiyla bu bilinçle isbirligi içerisinde çalisarak bu üniversiteyi en kisa süre içerisinde kendi ayaklari üzerinde duran, sehre deger katan bir üniversite yapacagimizi düsünüyorum. Sehrin bati tarafinda OMÜ, dogu tarafinda da Samsun Üniversitesi sehri iki tarafindan kusatacak ve sehrin her anlamdaki gelismesine katki saglayacak. OMÜ’nün çitasini daha yukari çikarirken Samsun Üniversitesi’ni de en az onun kadar hatta bazi alanlarda daha da ileri tasiyarak tematik üniversite olmasina çalisacagiz” dedi.

 

Konusmalarin ardindan birbirlerine çiçek sunan rektörler toplu fotograf çekiminin ardindan devir teslim törenini tamamladi.

 

Törende ayrica; Rektör Yardimcilari Prof. Dr. Mehmet Kuran, Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayi, Ilahiyat Fakültesi Dekani Prof. Dr. Cengiz Batuk ve Ögretim Üyeleri Prof. Dr. Bekir Sisman, Prof. Dr. Lokman Çilingir, Prof. Dr. Erkan Persembe, Doç. Dr. Salih Keskin, Doç. Dr. Hüseyin Akgün, Dr. Ögrt. Üyeleri Harun Özer ve Osman Keskiner de hazir bulundu. http://www.hurriyet.com.tr/egitim/samsun-universitesi-rektoru-gorevi-devraldi-40952009

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA