Baskan Genç: Samsun'un Gelismislik Seviyesini Artirdik

Samsun Canik Belediye Baskani Osman Genç, Erzurum Üniversiteleri Mezunlari Camiasi Dernegi tarafindan 18’incisi Omtel Otel'de düzenlenen Geleneksel Vefa ve Kardeslik Bulusmasi'nin ikinci gününde dernek üyeleriyle yemekte biraraya geldi.

 


Canik Belediye Baskani Osman Genç, Erzurum Üniversiteleri Mezunlari Camiasi Dernegi tarafindan 18’incisi Omtel Otel'de düzenlenen Geleneksel Vefa ve Kardeslik Bulusmasi'nin ikinci gününde düzenlenen programa katildi. Dernek yöneticileri ve üyeleriyle sohbet eden Baskan Genç, 3’üncü bin yilin basinda en büyük gücün bilgi oldugunu söyleyerek yeni neslin de milli ve üreten bir nesil olmasi gerektigini söyledi. Baskan Genç, yaptiklari yatirimlarla sehrin gelismislik seviyesinin artmasina da katki sagladiklarini belirtti.

 

 

Düzenlenen yemek programinda yaptigi konusmada bu tür bulusmalarin önemine vurgu yapan Baskan Genç, "Bizim ortak paydamiz Türkiye'dir. Bu sebeple milli birlik ve kardeslik serüvenimiz insallah bu topraklarda bin sene daha devam edecektir. Bilisim çaginda oldugumuz bu dönemlerde savaslar artik topla, tüfekle yapilmiyor. Eger güçlü, aktör bir ülke olmak istiyorsak mutlaka bilgi üretmeliyiz. Çünkü yeni bin yilda en büyük güç bilgidir. Milli ve üreten bir nesil ortaya koymaliyiz. 3’üncü bin yil savaslarini ancak bu sekilde kazanabiliriz" dedi.

 

Her alanda gelismis bir sehir için çalistiklarini belirten Baskan Genç, "Bir sehrin bazi gelismislik kriterleri vardir. Yaptigimiz kurumsal ve kentsel dönüsümlerin haricinde ilçemizde ticareti gelistirdik ve issizlik seviyesini azalttik. Mesela kültür-sanatta öne çikan bir sehir için iki tane kültür merkezi yaptik. Yerelde ve özelde yapilan yatirimlarla tiyatro ve sinema koltuk sayisini artirdik. Sporda lisansli sporcu sayisini artirdik. Egitimde derslik sayisini artirdik ve sinif mevcutlarini düsürdük. Hastane yatak sayisini artirdik. Bu örnekleri daha da artirabiliriz. Kisacasi sehrimizin gelismislik seviyesinin yükselmesi, Samsun'un yasanabilir sehirlerarasinda olmasi için önemli katki sagladik" diye konustu. http://www.hurriyet.com.tr/baskan-genc-samsunun-gelismislik-seviyesini-a-40906156

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA