AGORADA 2018 ETKINLIGI VE EURADA GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLESTIRILDI

20 / 21 Haziran tarihlerinde Belçika’nin Charleroi  sehrinde AGORADA 2018 etkinligi ve EURADA Genel Kurul Toplantisi gerçeklestirildi. Etkinligin ilk gününde Endüstri 4.0 konusundaki firsatlar ve basari hikayeleri degerlendirilirken; ikinci gününde ise EURADA Genel Kurulu toplandi.

 

Farkli ülkelerden Kalkinma Ajansi temsilcileri ve özel firmalarin bölgesel kalkinmanin öne çikan gündem maddelerini ele almak için bulustugu etkinlige Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) adina Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Baskani Sayin I. Ethem Sahin katilim sagladi.

 

Ilk gün etkinliklerinde, IGRETEC tarafindan EURADA, SOGEPA, Avrupa Komisyonu ve Charleroi Stratejik Komitesi isbirligi ile yerel ve ulusal birçok konusmacinin yer aldigi Endüstri 4.0 konulu bir konferans gerçeklestirildi. Gelecegin endüstrisi olarak tanimlanan Endüstri 4.0'in nasil ele alinmasi gerektigi, yaratilacak firsatlar ve ortaya çikacak sonuçlarin tartisildigi konferansta Avrupa Birligi düzeyinde yürütülen iyi örnekler analiz edildi.

 

Ikinci gün ise Avrupa Kalkinma Ajanslari Birligi EURADA’nin  Genel Kurul toplantisi yapildi. EURADA’nin 2017 yili faaliyetleri ve 2018 yili programi degerlendirildi.

 

Programin ögleden sonraki bölümünde katilimcilar için Charleroi’de bulunan tarihi endüstri bölgelerine saha gezisi düzenlendi ve katilimcilara Avrupa’da endüstrinin tarihi gelisimiyle ilgili detayli bilgiler verildi.  

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA