Doganin Içerisine Modern Tesis

SAMSUN Atakum Belediye Baskani Ishak Tasçi, belediye olarak 17 bin dönümlük Atakum Kent Ormani içerisinde, dogayla bas basa vakit geçirmek isteyenler için ‘Yayla Konaklama Tesisleri’ insaatina basladiklarini belirterek, Samsun’un önemli doga turizmi merkezlerinden birini Atakum ilçesine kazandirdiklarini söyledi.

 

Sehir merkezine yürüme mesafesindeki Kent Ormani içerisinde, Samsun’un doga turizmine önemli katkilar sunacak bir tesisin yapimini sürdürdüklerini kaydeden Atakum Belediye Baskani Ishak Tasçi, "Tamami dogal ahsaptan olusan bungalovlar, resepsiyon ile kafeterya, çocuk oyun gruplari ve yürüyüs yollariyla, 17 hektarlik önemli bir dogal yasam alanini vatandaslarimizin kullanimina sunacagiz" dedi.

 

Atakum Belediyesi Yayla Konaklama Tesislerinin önemli bir dogal yasam alani olacagini ifade eden Baskan Tasçi, "17 bin dönümlük Kent Ormaninin içerisinde Atakum Belediyesi olarak yapimini sürdürdügümüz ‘Yayla Konaklama Tesisleri’ projemiz tüm hiziyla devam ediyor. Samsun’un sehir merkezine en yakin, yürüme mesafesindeki en büyük ormaninda, ailesiyle birlikte dogayla iç içe vakit geçirmek isteyen hemserilerimiz için, 10 bungalov ile birlikte resepsiyon, kafeterya, yürüyüs yollari ve çocuk oyun gruplarindan olusan Yayla Konaklama Tesislerimiz, sehre turist çeken ve turizm potansiyelini güçlendirecek önemli bir dogal yasam alani olacak" diye konustu.

 

Samsun’un sehir içindeki en büyük ormaninda sürdürdükleri çalismalarin kisa bir süre sonra tamamlanacagini belirten Baskan Tasçi, "Dogalligi korumak adina titizlikle çalistigimiz orman alaninda, en ufak bir beton yapiya dahi yer vermiyoruz. Çalismalarimiz tamamlandiginda Samsun’a turist çekecek ve sehrimizin turizm potansiyelini güçlendirecek önemli bir tesisi daha Atakum Belediyesi imzasiyla kazandirmis olacagiz. Karadeniz’in turizm cenneti Atakum’a, doga turizmi konusunda güç katacak olan bu çalismamizi, Ekim ayi içerisinde vatandaslarimizla bulusturacagiz. Simdiden ilçemize ve sehrimize hayirli ugurlu olsun" seklinde konustu. http://www.hurriyet.com.tr/doganin-icerisine-modern-tesis-40882950

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA