Dogal Yasam Kameralara Takildi

Orman ve Su Isleri Bakanligi 11. Bölge Müdürlügü ekipleri, Samsun'daki dogal yasami görüntüledi.

Bölge Müdürlügü personeli, teknik aletlerle Samsun'daki dogal yasami kayit altina aliyor. Yaban domuzu, vasak, tilki, kurt, kizil geyik, karaca ve çakalin dogal ortamdaki yasamlari, görüntü ve fotograf karelerine yansidi.

Orman ve Su Isleri Bakanligi 11. Bölge Müdürü Hasan Terzioglu, AA muhabirine yaptigi açiklamada, bölge müdürlügüne bagli 5 ilde sürekli dogal yasami takip ettiklerini söyledi.

Samsun'un Kunduz ormanlarinin dogal yasam alani anlaminda oldukça zengin olduguna isaret eden Terzioglu, sunlari ifade etti: "Personelimiz teknik ve teknolojik aletlerle sürekli dogal yasami fotograf ve görüntülemektedir. Türkiye'nin birçok bölgesinde bulunmasina ragmen vasak, Kunduz ormanlarinda ilk kez görüntülenerek kayitlara girdi. Bunun yani sira baska hayvanlarin da dogal yasamlari görüntülere yansidi." dedi.

Terzioglu, insanlarin yaban hayvanlarinin dogal yasamlarina müdahale etmemesi gerektigini kaydetti. http://www.haberturk.com/samsun-haberleri/15836265-dogal-yasam-kameralara-takildi

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA