SAMSUN-KUVEYT DIREKT UÇUSLARI BASLAYACAK

Türk Hava Yollari'nin Samsun-Kuveyt arasinda Temmuz ayi itibariyla baslatacagi direkt seferler öncesinde Kuveytli turizm acentesi temsilcileri Ajansimiz, Samsun Büyüksehir Belediyesi ve THY Bölge Müdürlügü tarafindan agirlandi.

 

Kuveytli turizm acentesi temsilcileri 06.05.2018 tarihinde Samsun Valisi Sayin Osman Kaymak, Büyüksehir belediye Baskani Sayin Zihni Sahin ve Türk Hava Yollari Samsun Bölge Müdürü Deniz Öztirpan ile aksam yemeginde bir araya gelirken; 07.05.2018 tarihinde Samsun’daki otel, seyahat acentesi ve hastane yetkilileri ile tanistilar. 

 

Valimiz Sayin Osman Kaymak yemekte yaptigi konusmasinda, “Kuveyt’ten gelen degerli acente yetkilileri öncelikle hepinize hos geldiniz diyorum. Samsun Valisi olarak sizleri aramizda görmekten mutluluk duyuyorum. Samsun’un güzelliklerini bütün dünya ile paylasmak istiyoruz. Samsun geçmiste Karadeniz Bölgesi'nde Türkiye’nin en önemli illerinden biri olarak Türkiye’nin kuzeye açilan kapisi ve ticaret merkeziydi.

 

Simdi Samsun Karadeniz Bölgesinin amiral gemisi konumunda. Karadeniz Bölgesinin en önemli ve en büyük ili. Samsun kara, deniz, hava ve demiryolu olmak üzere dört ulasim aksinin üzerinde bulunuyor. Samsun ilimizin su an turizm altyapisi son derece iyi. Samsun’da deniz turizmi, yayla turizmi ve kayak turizmi imkani var. Ayvacik ve Vezirköprü ilçelerimizde kanyonumuz var. Bafra Kizilirmak Kus Cennetimiz ve Ladik Kayak Merkezimiz var.  Otellerimiz son derece konforlu ve iyi. Bu güzellikleri Ortadogulu misafirlerimizle ve Müslüman kardeslerimizle paylasmak istiyoruz. Biz her seyden önce Müslüman kardesleriz, din kardesiyiz. O yüzden sizlerin burada tatil yapmaniz bizler için çok daha anlamli. Inanç birligimiz var, çünkü biz bir birimizi anliyoruz.

 

Samsun insani yapi olarak, çok sevecen ve çok misafirperverdir. Ilimizde geçtigimiz aylarda Isitme Engelliler Olimpiyat Oyunlari düzenlendi. Ilimize dünyanin her yerinde birçok sporcu geldi. Ilimizde hiç bir sorun olmadan bu olimpiyati en güzel sekilde atlattik. Samsun Türkiye’nin en huzurlu illerinden birisi. Çok huzurlu bir sekilde esinizle birlikte geçenin geç saatlerinde dolasabilirsiniz. Biz Samsun’un turizm potansiyelini en iyi sekilde kullanmak için Samsun’u yogun bir sekilde tanitma faaliyetlerine basladik. Bu çerçevede sizlerin ilimize gelmesini çok anlamli buluyoruz. Turizm degerimiz Kus Cennetini gezip görmenizi arzu ediyoruz. 

 

Samsun’un bu turizm potansiyelinin gelismesi açisindan Orta Dogu'dan direk uçak seferlerinin olmamasi büyük bir eksiklik idi. Simdi bu Kuveyt’ten baslayacak direk uçak seferleri çok önemli ve bunu çok önemsiyoruz. Ayrica bu seferlerin Cidde’den, Dubai’den ve Riyad’dan yapilmasi için Sayin Saglik Bakanimizla bu konuda yogun çalismalarimiz var. Saglik Bakanimiz Sayin Ahmet Demircan’in sizlere selamlarini iletmek istiyorum. Saglik Bakanimiz Türk Hava Yollari Genel Müdürü ve ilgililer ile görüserek bu seferlerin artirilmasini istiyor. Insallah hep beraber bu karsilikli gelis gidisleri artirarak devam ettirmek istiyoruz. ”dedi.

 

2 günlük programda acente temsilcileri basta Vezirköprü Sahinkaya Kanyonu ve Samsun Golf Kulübü olmak üzere Samsun’u gezme firsati da buldu.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA