OKA 2018 MALI DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA ÇORUM PROJE IMZA TÖRENI GERÇEKLESTIRILDI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) 2018 Mali Destek Programi kapsaminda Çorum ilinde destek almaya hak kazanan proje sahipleri imza töreni 22 Haziran 2018 tarihinde Valilik Toplanti Salonu’nda gerçeklestirildi.

 

 

Çorum Valisi Sayin Necmeddin Kiliç’in katilimi ile gerçeklestirilen imza töreninde, Çorum’dan sunulan projelerden basarili bulunan ve hibe destegi almaya hak kazanan 8 adet proje için imzalar atildi.

 

 

Toplantida yaptigi konusmasinda Sayin Necmeddin Kiliç, “Projelerin toplam yatirim tutari 119 milyon lira. Ilimizden sunulan 13 projenin 8'i hibe destegi almaya uygun görüldü. Bugün protokolünü imzaladigimiz Budaközü Vadisinin Doga Turizmine Kazandirilmasi Projesi, Ismet Eker Kirsal Yasam ve Tarim Çiftligi Projesi, Oguz Adasi, Hitit Köyü Çevre Düzenlemesi ve Peyzaji, Orta Karadeniz'de Kirsal Turizm Kargi ile Gelisiyor Projesi, Sungurlu OSB Yönetim Binasi ile Hizmetlerimiz Artiyor Projesi, Osmancik OSB Idari ve Teknik Altyapiyi Gelistirme Projesi ile Çorum OSB Pozitif Enerji Projelerinin toplam yatirim tutari 11 milyon 800 bin lira tutarinda olup, bunun 5 milyon 400 bin lirasi kalkinma ajansimiz tarafindan hibe destegi ile finanse edilecek. Kalan tutar ise, yatirimci kuruluslarimizin öz sermayesinden karsilanacak” dedi.

 

 

OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen ise kamu sektöründe tespit ettikleri iki temel sorun oldugunu, bunlarin bir tanesinin turizm altyapisi, digerinin de organize sanayi bölgelerindeki elektrik sistemi, kati atik yönetimi gibi altyapi sorunlari oldugunu belirtirken, OKA yönetiminin bu sorunlarin giderilmesi için harekete geçtigini aktarmis ve bu yilki hibe çagrisinin bir baslangiç oldugunu kaydetti.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA