OKA PROJESİNDE YILIN PROJESİ ÖDÜLÜ

Ajansımız tarafından yürütülen “Orta Karadeniz Bölgesi’nin Rekabetçiliğinin Arttırılması Projesi”nin tedarik bileşeni kapsamında temin edilen TR83 bölgesinin yüksek çözünürlüklü uydu görüntülerine “Yılın Projesi Ödülü” verildi.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sözleşme makamı, Ajansımızın yararlanıcısı olduğu, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Orta Karadeniz Bölgesi’nin Rekabetçiliğinin Arttırılması Projesi”nin tedarik bileşeni kapsamında Ajansımız TR83 Bölgesinin yüksek çözünürlüklü (50 cm) uydu görüntülerini temin etmiştir.

 

Görüntüleme European Space Imaging ve Digital Globe firmalarınca Worldview 2, Worldview 3 ve Worldview 4 kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Görüntülerin ortorektifikasyon işlemleri ise Nik Sistem firması tarafından sağlanmıştır.

 

Digital Globe firması her sene Engage adı altında bir konferans düzenleyerek Uydu Görüntüleme ve Algılama Teknolojileri sektör liderlerini, iş ortaklarını ve temsilcilerini bir araya toplayarak sektördeki yeniliklerin, trendlerin, teknolojilerin tartışılmasına, yeni iş ortaklıklarının kurulmasına ve kısıtlı sayıda projenin sergilenmesine imkân sağlamaktadır.

 

Bu yıl 10 / 11 Nisan 2018 tarihlerinde İngiltere'nin Londra kentinde düzenlenen "Engage 2018" isimli konferansa Nik Sistem firması ve Ajansımız davet edilmiştir. Ajansımız adına, projenin Tedarik Bileşeni Koordinatörü OKA Uzmanı Zübeyir Aktürk’ün katılım sağladığı konferansta, projemizin sergilenmesi için bir alan da tahsis edilmiştir. Konferans süresi boyunca sergi alanımızı birçok sektör temsilcisi ziyaret etmiş, projemiz hakkında bilgi almıştır.

 

Konferansın son gününde ise projemizdeki başarılarından dolayı Nik Sistem firmasına Engage 2018 Award ödülü verilmiştir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA