Orta Karadeniz’de Sosyal İnovasyon Ekosistemi Arama Çalıştayı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 06 Nisan 2018 tarihinde Samsun hizmet binasında Amasya, Çorum, Samsun, Tokat illerinden oluşan hizmet bölgesinden Sosyal İnovasyon temalı çalışmalarda yer almış ve çalışmakta olan paydaşlarıyla "Orta Karadeniz’de Sosyal İnovasyon Ekosistemi Arama Çalıştayı" düzenledi.

 

Orta Karadeniz Bölgesinde "sosyal inovasyon" kavramını yaygınlaştırmak, mevcut kapasiteyi tespit ederek 9 / 11 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan Sosyal İnovasyon Yaz Okulu'na bölgesel düzeyde hazırlık yapmak amacını taşıyan çalıştaya farklı kurum ve kuruluşlardan 45’ten fazla temsilci katıldı.

 

OKA tarafından düzenlenen çalıştayın moderasyonu Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı, TED Üniversitesi Sosyal İnovasyon Merkezi ve Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu temsilcileri tarafından gerçekleştirildi.

 

Çalıştayın ilk oturumunda sosyal inovasyonu anlamak üzere sunumlar gerçekleştirilirken; ikinci oturumda 3 ayrı çalışma grubu ile “bölgenin yenileşmeye ihtiyaç duyduğu alanlar”, “bölgenin ihtiyaçlarını çözmek için güçlü tarafları”, “bölgedeki iyi örnekler” ve “sosyal yenilikçiliği destekleyen sistemlerin nasıl tasarlanabileceği” konuları üzerine çalışıldı.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA