ON BİRİNCİ KALKINMA PLANI KARADENİZ BÖLGE TOPLANTISI

2019-2023 yıllarını kapsayacak olan 11. Kalkınma Planı Hazırlıkları devam etmektedir. Plan hazırlıkları kapsamında yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve doğrudan vatandaşların katılımıyla 81 ilde çalıştaylar düzenlenmiştir. Bu toplantılara yaklaşık 12.000 kişi katılım sağlamış ve Plan çalışmalarına girdi sağlayacak önemli bilgiler elde edilmiştir.

 

Yerel düzeyde gerçekleştirilen bu çalışmaların devamı niteliğinde ve 11. Kalkınma Planı hazırlıkları ile ilgili olarak yerel paydaşların görüş ve önerilerinin alınması amacıyla Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi ELVAN'ın başkanlığında yedi coğrafi bölgede il Valilerinin, il Belediye Başkanlarının, Üniversite Rektörlerinin ve meslek örgütlerinin başkanlarının katılımıyla toplantılar düzenlenmektedir.

 

Bu kapsamda, 7 coğrafi bölge toplantısının beşincisi Samsun’da gerçekleştirilecektir. 4 Nisan 2018, Çarşamba günü Samsun Sheraton Otel'de saat 09.30'da başlayacak ve tüm gün sürecek olan 11. Kalkınma Planı Karadeniz Bölgesi İstişare Toplantısı’na Karadeniz Bölgesi’ndeki TR81 (Bartın, Zonguldak, Karabük), TR82 (Sinop, Kastamonu, Çankırı), TR83 (Samsun, Çorum, Amasya, Tokat) ve TR90 (Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Artvin) Düzey 2 İstatistikî Bölgelerinden oluşan toplam on altı ilin valileri, rektörleri, belediye başkanları ile ticaret, sanayi, ziraat ve esnaf sanatkâr odası başkanlarının katılımı öngörülmektedir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA