OKA’NIN TOKAT ZİYARETİ

20.03.2018 Salı günü, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlut Özen ve İnsan Kaynakları Mali Hizmetler Birim Başkanı Fatih Ege Tokat’a bir ziyaret gerçekleştirdi. 

 

Ajans Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Tokat Valisi Sayın Dr. Ömer Toraman’ı makamında ziyaret eden heyet, daha sonra Tokat Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Mehlika Dicle ve Yatırım Destek Ofisi uzmanları ile birlikte Ajans destekli projelere saha ziyaretinde bulundu.

 

Ziyaret kapsamında Tokat Merkez ilçede 900 yüzyılda 900 adım Kültür Rotası üzerinde bulunan ve Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Tokat Kültür Sokağı Sokak Sağlıklaştırma Projesi” ile Halit Sokak'ta restore edilen tarihi konaklar, Sulusokak'ta yer alacak “Tokat Kent Müzesi” görülürken; Milli Parklar Tokat İl Müdürü Sayın İhsan İkinci eşliğinde Pazar ilçesinde, kuşların göç yolunda bulunması dolayısıyla önem taşıyan Kaz Gölü’nde incelemelerde bulunuldu.

 

Projelerin ilerleyişi ve 110 kuş türüne ev sahipliği yapan Kaz Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda proje kapsamında planlanan gözetleme kuleleri arasında ahşaptan yürüyüş yolu, oturma yerleri, gün batımının izlenebilmesi için seyir terası çalışmalarında sona yaklaşılmış olması memnuniyet yarattı.  

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA