OKA 2018 MALI DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA AMASYA PROJE IMZA TÖRENI GERÇEKLESTIRILDI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) 2018 Mali Destek Programi kapsaminda Amasya ilinde destek almaya hak kazanan proje sahipleri imza töreni 20 Haziran 2018 tarihinde Valilik Toplanti Salonu’nda gerçeklestirildi.

 

Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol’un katilimi ile gerçeklestirilen imza töreninde, Amasya’dan sunulan 11 projeden projelerden basarili bulunan ve hibe destegi almaya hak kazanan 10 adet proje için imzalar atildi.

 

Imza törenine ayrica, Amasya Ticaret Odasi Yönetim Kurulu Baskani Murat Kirlangiç, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen ve kurum temsilcileri katildi.

 

OKA tarafindan 18 Milyon TL’lik bütçeli Turizme Yönelik Mali Destek Programi ile TR83 Bölgesinde turizme yönelik fiziksel altyapinin iyilestirilmesi, dogal, kültürel ve tarihi degerlerin erisilebilirliginin, bilinirliginin artirilmasi ve turizm alanlarinda sürdürülebilirligin saglanmasi amaçlanirken; toplam 10 Milyon TL hibe desteginin ayrildigi Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik Mali Destek Programi ile ise, OSB’lerde Ortak Üretim Altyapisinin Iyilestirilmesi yoluyla bölgenin rekabet ve yatirim gücünün artirilmasi; bölgede üretim ve ticaret alanlarinda sunulan hizmetlerin gelistirilmesi, verimliligin, erisilebilirligin ve çevresel sürdürülebilirligin saglanmasi ile üretim ve ticaret kapasitesinin artirilmasi amaçlanmistir.

 

Bu kapsamda Amasya’dan sunulan ve basarili bulunan bu projeler ile kurumlarin öz kaynaklari dâhil toplam 14 Milyon TL tutarinda yatirim Amasya’da gerçeklesecek olup, bu tutarin 6,2 Milyon TL’si Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi tarafindan hibe destegi olarak karsilanmis olacaktir.

 

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA