Çorum'da Okulların Güvenliği Masaya Yatırıldı

Çorum’da "Güvenli Okul Güvenli Eğitim” konulu toplantı düzenlendi.

Vali Necmettin kılıç başkanlığında düzenlenen toplantıda 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminde yapılması planlanan çalışmalar, öğrenci servisleri ve güvenliği, eğitim alanında yaşanan sorunlar ve çözüm yolları masaya yatırıldı.

Vali Necmettin Kılıç, Çorum’un iyi bir eğitimin verildiği seçkin illerden bir tanesi olduğunu belirterek, “İldeki eğitim kalitesi fark edilmektedir. İstatiskler, sınavlardaki başarılar eğitimin kalitesini ortaya koymaktadır. Bu neticeden dolayı milli eğitim camiasına bütün çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Eğitimdeki bu başarıyı devam ettirebilmek ve daha ileriye götürmek için neler yapılması gerekiyorsa onları da planlamamız gerekiyor" dedi. 


Vali kılıç’ın konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Çorum’daki eğitimin genel durumu hakkında bir sunum yaptı.

Toplantıya Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, İl Jandarma Alay Komutanı J. Alb. Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu da katıldı. http://bit.ly/2E9ADIk

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA