SAMLAB PROJESİ BAŞLANGIÇ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

02.02.2018 tarihinde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) hizmet binasında, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen, toplam bütçesi 3,4 Milyon TL olarak planlanmış “Samsun Uluslararası Akredite Metal, Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarı’nın Teknik Kapasitesinin Artırılması Projesi”nin başlangıç toplantısı gerçekleştirildi.

 

Bütçesinin %75’i OKA tarafından desteklenecek olan, 24 ay süreli bu proje ile 2017 yılı Eylül ayında bitirilen ve hâlihazırda Samsun Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faal olan Samsun Uluslararası Akredite Metal, Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuarı’nın, bölgede metal ve kalibrasyon konusundaki analizler anlamında duyulan eksiklikler sonucu şehir dışındaki hatta yurt dışındaki laboratuarlara yönelme zorunluluğunu önemli ölçüde ortadan kaldırması, akredite laboratuar test analiz hizmetlerinin bölge taleplerini karşılaması ve uluslararası kabul kriterlerinde sonuçlar sağlaması bakımından kapasitesinin arttırılması hedeflenmektedir.

 

Toplantıda OKA Genel Sekreteri Sayın Mevlut Özen tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Program Yönetimi Birimi Uzmanı Dursun Demir tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Dış İlişkiler Uzmanı Damla Koç, SAMLAB Genel Müdürü Hami Danış, OKA ve SAMLAB yetkililerinin de katıldığı başlangıç toplantısında söz konusu projenin içeriği, uygulamada yer alması gereken muhtemel aktörler ile bu aktörlerin rolleri ve sorumluluklarıyla ilgili hususlar ve projenin genel çerçevesi görüşülmüştür.

 

İlerleyen haftalarda yapılacak mutabakat toplantısıyla ise projenin uygulayıcısı, ortak ve iştirakçi kurumlar belirlenecektir.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA