KOBİ BİLGİ PORTALI

KOBİ’ler; değişen piyasa koşullarına hızlı uyum yetenekleri, esnek üretim yapıları, bölgeler arasında dengeli büyüme, işsizliğin azaltılması ve yeni iş alanları açılmasındaki katkıları gibi bir dizi olumlu özellikleri nedeniyle, ülkelerin ekonomik ve sosyal kalkınmasının temel taşlarıdır.

 

 

Ülkemizde de işletmelerin yüzde 99,77’sini oluşturan KOBİ’ler, toplam istihdamın yüzde 78’ini, toplam katma değerin yüzde 55’ini, toplam satışların yüzde 65,5’ini, toplam yatırımların yüzde 50’sini, toplam ihracatın yüzde 60,1’ini gerçekleştirmektedir. Bu rakamlar, KOBİ’lerin Türkiye ekonomisindeki önemli rolünü açıkça göstermektedir.

 

 

Orta Karadeniz Bölgesi'nin Rekabetçiliğinin artırılması projesi (OKAREKAP) kapsamında oluşturulan KOBİ Bilgi Portalı TR83 Bölgesi'ndeki KOBİ'lerin kapasitelerinin ve uyum yeteneklerinin artırılması amacıyla oluşturulmuş , proje uygulama sürecinde yürütülen KOBİ Atölye çalışmalarının bir uzantısı ve yapılan eğitimleri daha fazla KOBİ'ye ulaştırmak için tasarlanmıştır.

 

KOBİ Atölye çalışması kapsamında yapılan eğitim sunumlarına buradan ulaşabilirsiniz. 

 

·         Dijital Dönüşümde Değişen Üretim Süreçleri ve Yeni İş Modelleri İçin Tıklayınız.

 

·         İnsan Kaynakları Operasyonlarının Optimizasyonu İçin Tıklayınız.

 

·         Değişen Küresel Rekabet Şartlarına Uymak İçin Küresel İş Yapma Teknikleri İçin Tıklayınız.

 

·          Liderlik, Koçluk, Mentorluk İçin Tıklayınız.

 

·         Uluslararası Pazar Araştırması İçin Tıklayınız.

 

·         Yalın Yönetim Sistemi ve Yalın Liderlik İçin Tıklayınız.

 

·         Yaratıcılık, Yaratıcı Fikir Geliştirme ve İnovasyon İçin Tıklayınız.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA