Tibbi Aromatik Bitki Üretimi Türkiye'ye Yayiliyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarla Bitkileri Şube Müdürü Mehmet Hasdemir, Çorum'da hayata geçirilen "Tıbbi Aromatik Bitki Üretim Merkezi Projesi"nin ülke geneline yayılması için çalışmaların başladığını bildirdi.

Hasdemir, Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile Çorum Valiliği tarafından Dodurga ilçesinde başlatılan "Tıbbi Aromatik Bitki Üretim Merkezi Projesi" kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Hasdemir, Milletvekili Kurt'un girişimleri sayesinde sadece Çorum'da değil, Türkiye genelinde aromatik bitki yetiştiriciliği ile ilgili proje çalışmalarına başlanıldığını söyledi.

Aromatik bitki yetiştiren üreticilerin pazarlama konusunda sıkıntı yaşamayacağının altını çizen Hasdemir, çiftçilerin ürünlerinin karşılığını alması için her türlü çalışmaların yapıldığını ve pazarının hazır olduğunu kaydetti.

https://www.haberler.com/tibbi-aromatik-bitki-uretimi-turkiye-ye-yayiliyor-10161668-haberi/

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA