SAMSUN SAĞLIK ENDÜSTRİSİ ZİRVESİ 3-4 EKİM 2017 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın program otoritesi olduğu Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Ajansımız tarafından uygulanan, Orta Karadeniz Bölgesi’nin Rekabetçiliğinin Arttırılması Projesi (OKAREKAP) kapsamında gerçekleştirilen “Samsun Sağlık Endüstrisi Zirvesi” 3-4 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Ulusal ve uluslararası katılımcıların yer aldığı bu zirvedeki ana hedefler, Samsun sağlık endüstrisi ve medikal ekipman sektörünü tanıtmak, Samsun'da medikal aletler kümelenmesinin ulusal ve uluslararası düzeyde bilinirliğini artırmak; ulusal ve uluslararası pazarlarda işbirliklerini ve ilişkileri tesis etmek olmuştur.

Zirvenin ilk günü, açılış konuşmalarıyla başladı. Samsun Valisi ve OKA Yönetim Kurulu Başkanı Osman KAYMAK, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Ajansımız Genel Sekreteri Mevlut ÖZEN ve MEDİKÜM Başkanı Dr. Ahmet AYDEMİR konuşmalarını gerçekleştirdi.  

Daha sonra Ajansımız PPKB Başkanı İbrahim Ethem ŞAHİN, OKAREKAP kapsamında gerçekleştirilen “Tıbbi Cihazlar Endüstrisi İçin Stratejik Hedefler” Raporu sunumunu; Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Levent ERKAN ise “Tıbbi cihaz sektörü için dijital fırsatlar ve dijital pazarlama” sunumunu gerçekleştirdi. İlk günkü zirve, soru-cevap bölümü ve kapanış değerlendirmelerinin ardından sona erdi.

Zirvenin ikinci gününde ise katılımcılar, Samsun’da yer alan tıbbi cihaz sektörü firmaları ile Ajansımız yeni hizmet binasını ziyaret etti.  

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA