Çorum'da Tüm Otobüs Duraklari Akilli Oluyor

Çorum’daki toplu taşımada kullanılan otobüs duraklarının, "Karekod" uygulaması ile akıllı durak haline getirileceği bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, yaptığı yazılı açıklamada, toplu ulaşımda daha kaliteli hizmet vermek amacıyla önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Geçen yıl yapılan akıllı duraklar, klimalı duraklar ve mobil toplu ulaşım uygulamasının büyük beğeni topladığını aktaran Candan, şunları kaydetti:

"Şehir içi toplu ulaşımında bir yenilik daha getirdik. Otobüs duraklarımızı numaralandırarak duraklara isimler verdik. Karekod uygulaması astık. Mobil telefonlara karekod uygulaması indirildikten sonra ve bu uygulamayı duraklarda bulunan karekod uygulaması ile eşleştirdiğinde o duraktan hangi otobüs geçiyor, otobüs hareket saatleri, otobüsüm nerede başlıkları ile otobüsün durağa ne zaman geleceği öğrenilebiliyor. Ayrıca https://ulasim.corum.bel.tr sitesinden de aynı işlem yapılabilmektedir."

http://www.milliyet.com.tr/corum-da-tum-otobus-duraklari-akilli-corum-yerelhaber-2108273/

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA