GEF-UNIDO-GTHB TÜRK TARIM SANAYİNDE BİYOENERJİ KULLANIM PROJESİ

Ajansımız Dünya Çevre Fonu (GEF), Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) İşbirliği ile 2018-2022 yılları arasında uygulanması planlanan “Türk Ekonomisini Düşük Karbonlu Kalkınma Yolunda Desteklemek Amacıyla sürdürülebilir Biyokütle Kullanımı” temalı projeye ilişkin doğrulama çalıştayına katıldı.

 

Çalıştayda pilot projelerin seçilmesi (bileşen 1), politika çerçevesi oluşturulması (bileşen 2) ve farkındalık yaratma çalışmalarına (bileşen 3) ilişkin planlanan faaliyetler katılımcıların görüş ve önerilerine açıldı.

 

Pilot projelerin seçiminde teklif çağrısı yöntemi kullanılacak. Konsept notları tüm Türkiye genelinden kabul edilecek ve ilk aşamayı geçen yatırım fikirleri için teknik destek sağlanacak.Projeyle ilgili detayı bilgi almak isteyen paydaşlarımız dursun.demir@oka.org.tr adresine e-posta iletebilirler.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA