Genç Çiftçilere 4.800.000 TL Destek

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine İlişkin 2017/10 sayılı tebliğ ile tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amaçlandı.

2017 yılı Genç Çiftçi Projesi kapsamında Amasya’da 1.381 adet genç çiftçi proje başvurusu yapmış olup bunlardan 160 adet proje hibe desteği almaya hak kazandı. Böylece ilimizde 4.800.000 TL destekleme sağlandı.

Bu projelerden hayvansal üretimde; 83 çiftçimiz büyükbaş sığır, 6 çiftçimiz manda, 10 çiftçimiz büyükbaş hayvancılık tesisi yapımı ve hayvan alımı, 4 çiftçimiz küçükbaş hayvancılık tesisi yapımı ve hayvan alımı, 23 çiftçimiz koyun ve 2 çiftçimiz keçi desteği almaya hak kazandı.

Bitkisel üretim ve diğer projelerde ise 9 çiftçi arıcılık, 2 çiftçi kapama meyve bahçesi, 1 çiftçi kanatlı, 14 çiftçi örtü altı tesisi ve 6 çiftçi mantarcılık desteği almaya hak kazandı.

Amasya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Lokman GÜLTEKİN'in konuşmasının ardından sözleşmeler imzalandı.

http://yesilirmakgazetesi.com/haber/26484/genc-ciftcilere-4800000-tl-destek.html

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA