“Bir Damla Su Boşa Akmasin" Projesi

Çorum'da hayata geçirilen "Bir damla su boşa akmasın" projesi kapsamında Boğazkale ilçesinde köylere çeşmeler yaptırılıyor.

Vali Necmeddin Kılıç himayelerinde başlatılan proje kapsamında Boğazkale Kaymakamlığı tarafından ilçeye bağlı Kaymaz, Gölpınarlar ve Örenkaya köylerinden sonra Yekbas köyüne de proje çeşme yapıldı.

Kaymakam Turan Soğukoluk, Boğazkale halkının da bir damla suyun boşa gitmesini istemediğini belirterek, "Hayvancılığı teşvik etmek, hayvanların içme suyu ihtiyacını gidermek ve de doğa da gelişigüzel boşa akan suları değerlendirmek için başlatılan proje kapsamında Kaymakam Çeşmesi ismiyle birçok çeşme inşa ettik. Hem doğadaki hayvanların istifade etmesi için hem de yazıda ve meralarda otlatılan hayvanların istifade etmesi için çeşmeler, oluklar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

https://www.haberler.com/bir-damla-su-bosa-akmasin-projesi-9720906-haberi/

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA