Yeşilırmak Çocukları Doğada Bilimle Buluşuyor

“Yeşilırmak Çocukları Doğada Bilimle Buluşuyor 2017” adlı proje TÜBİTAK Bilim ve Toplum 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları programları çerçevesinde dördüncü kez desteklendi. Bu projeyle Amasya’da toplamda yüz yetmiş öğrenciye TÜBİTAK Bilim ve Toplum Destekleri çerçevesinde doğa ve bilim eğitimi verilmiş;  son destekle ise otuz öğrenciye daha doğa eğitimi verilecek.

Proje Yürütücüsü Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı Doç. Dr. D. Duygu Kılıç, projeyle ilgili şu açıklamalarda bulundu. ‘’Projemizin amacı; öğrencilerimize doğal ortamda, doğal dünyayı öğrenmeleri ve anlamaları için uygun ortamları oluşturmak, bunun düşünsel zenginliğini ve heyecanını yaşamalarını sağlamaktır. Projemizde bilim insanları ile bilim insanı olmaya aday öğrenciler bir araya getirilerek, öğrencilerin çevrelerindeki problemleri görebilmelerini ve çözüm için birer proje fikri üretmeleri diğer hedeflerimiz arasındadır. Yapılan etkinliklerin öğrencilerin akademik başarılarına katkı sağlaması beklenmektedir.

Projemiz 3-7 Temmuz Haziran 2017 tarihleri arasında Amasya’da gerçekleştirilecek olup hedef kitlemiz; Amasya Merkez Ortaokulları ile YİBO’larda eğitim gören ve Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunda barınan, bilime meraklı, tüm çalışmalara aktif olarak katılabilecek 5 ve 6. sınıf öğrencilerinden 30 öğrencidir. Özellikle farklı kurumlarda eğitim gören öğrencilerin kaynaşması, birbirini anlaması, empati kurabilmesi ve bu ilişkilerini uzun vadede sürdürebilmesi hedeflenmektedir.

Projemize eğitmen olarak farklı üniversitelerden alanlarında uzman öğretim üyelerimiz ve Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev alan öğretmenler katılmaktadır. Proje ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://dogabilim.net/ internet sitesinden ulaşılabilir.’’

http://yesilirmakgazetesi.com/haber/26209/yesilirmak-cocuklari-dogada-bilimle-bulusuyor.html

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA