AJANSIMIZ AR-GE İŞBİRLİKLERİ ZİRVESİ VE FUARI’NDA STANT AÇTI

3-5 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da Pullman Otel ve Kongre Merkezi’nde T.C. Kalkınma Bakanlığı ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde gerçekleştirilen AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’nda Ajansımız, stant katılımcısı olarak yer aldı. Ajansımız tarafından hazırlanan Bölgesel İnovasyon Stratejisi, BROP Projesi kapsamında hazırlanan Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi ve yine BROP Projesi kapsamında Eylül ayında yapılması planlanan Yatırımcı Fuarı kapsamında bilgilendirmeler yapıldı. Birçok Kalkınma Ajansı’nın yer aldığı etkinlikte ilgili kamu kurumları, üniversiteler ve özel sektörden firmalar da yer aldı. Standımızda Samsun Teknopark, Tokat Teknopark, Çorum Teknokent ve OMÜ yetkilileri de Ar-Ge alanında yapılan çalışmalarını katılımcılara aktardı.

Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Sayın Cüneyd DÜZYOL, standımızı ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi edindi. Zirve esnasında, etkinlik organizasyon firması, kurumumuzla etkinlik geri bildirimi ve Bölgemizdeki çalışmalar kapsamında bir röportaj gerçekleştirdi. Etkinliğin son gününde ise Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yılmaz TUNA, Ajansımız da dahil olmak üzere tüm stant katılımcılarına desteklerinden ötürü teşekkürlerini iletti. 

Etkinlikte Ajansımızı Samsun YDO İl Koordinatör V. Emre ARSLANBAY ve PPKB Uzmanı Hüseyin Akın UĞURLU temsil etti.             

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA