Amasya’nın Geleceği Üniversitesidir

Amasya Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Metin ORBAY önderliğinde akademik ve idari kadrosu ile yarınımızın güvencesi gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirip, ülkemizin geleceğinde önemli birer yapı taşları olması için akademik ve fiziki büyüme, yapılanmasını ilimizin gururu olacak şekilde her sene daha ileriye taşıyarak sürdürüyor.

Sağlıklı, bilimsel ve etik değerlere bağlı eğitimle, ona paralel sanat, kültür, sosyal etkinliklere de aynı değerde yönelen, şehirle bütünleşen bir üniversite olmak 10 yıllık bir sürede kolay değil. .Ancak bu sürede başarılan ve kat edilen yol şehzadeler, Cumhuriyet kentine yakışan ölçüde.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin ORBAY akademik ve idari personeli ile beraber gösterdiği örnek dayanışma, işbirliği, çağdaş ,sanat, bilim, yönetim ,öğretim ve eğitim  anlayışı ile bu gün üniversiteyi adından söz edilen, tam doluluk oranı ile tercihlerde üst sıralara taşıyan örnek bir kurum haline getirmiştir.

100 binli bir şehirde en kısa sürede yaklaşık 5-6 kişiden biri Amasya Üniversitesi öğrencisi, personeli olacak. Bu sanayisi olmayan bir il merkezine ekonomik nefes aldıran en önemli lokomotif olmuş ve olacaktır. İstihdam odaklı açılan bölümleri ile aynı yansıma ilçeler içinde geçerlidir.

6 fakülte,2 enstitü, 1 yüksekokul ve 8 meslek yüksekokuluna erişen bir büyüklük, bunların içindeki onlarca bölümün sağlıklı bir biçimde eğitimini sürdürmesi için her geçen gün artarak hizmete sunulan fiziki mekânlar. En önemlisi öğrenci ağırlıklı, onlarla bütünleşerek bir aile olmasını sağlayan, bu yaklaşımla en huzurlu yapıya kavuşan bir üniversite olmak gerçekten önemli bir başarı.

Bu başarı ve öğrenci ağırlıklı yaklaşım beraberinde tarih, turizm, kültür, sanat şehri Amasya’ya binlerce gönüllü tanıtım elçisi de kazandırmış ve kazandırmaya devam edecektir.

Gurur ve getirisi Amasya içindir. Geleceğimiz gençlerin sağlıklı bir bilim ortamında yetişmesi ülkemizin aydınlık yarınları içindir. Bu sağlıklı büyüme, yapılanma ve bizlerle bütünleşen anlayışın yanında olmak, destek vermek hepimizin görevidir. Amasya Üniversitesi her yıl üstüne katarak büyüdükçe kazanan hepimiz olacağız.  Eğitim, sanat,kültür,spor, hangi pencereden bakarsanız bakın Amasya’nın geleceği , parlayan yıldızı üniversitesidir.

http://yesilirmakgazetesi.com/haber/26027/amasyanin-gelecegi-universitesidir.html

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA