"Egitim ve Ögretimde Yenilikçilik Ödülleri"nde Samsun’dan Rekor Basari

Egitim ve Ögretimde Yenilikçilik Ödülleri”ne Türkiye genelinde basvuru yapan 45 il arasindan Samsun Türkiye 1’incisi oldu.

 

Milli Egitim Bakanligi tarafindan egitim ve ögretim alaninda özgün ve modern uygulamalarin gelistirilmesi, yayginlastirilmasi ve ödüllendirilerek tesvik edilmesi amaci ile 2017-2018 egitim ve ögretim yilinda 6’ncisi düzenlenen "Egitim ve Ögretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsaminda saha ziyaretine kalma basarisi gösteren kurumlar belirlendi. 

 

Bu yil Türkiye geneli 4 bin 841 basvurunun yapildigi Egitim ve Ögretimde Yenilikçilik Ödülleri’nde degerlendirme sürecinden sonra toplam 151 proje saha ziyaretlerine kaldi. Saha ziyaretine kalan 16 proje ile Türkiye genelinde basvuru yapan 45 il arasindan Samsun Türkiye 1’incisi oldu. 

 

Samsun Il Milli Egitim Müdürlügünce yürütülen “Samsun Maarif Hareketi”, “Oku, Anla, Yasa (Samsun Için Okuma Vakti)” “Konumuz Afed Rehberimiz Afad”, “Tabiatta Ders Var” ve “ Egitimin Yildizlari” projeleri saha ziyaretine kalarak toplam 5 proje ile Samsun’ u temsil ederken ayrica Ilkadim Ilçe Milli Egitim Müdürlügünün “Liseler Bilim Yolunda”, Alaçam Ilçe Milli Egitim Müdürlügünün “Anne Baba Haydi Laba” , Ilkadim Mehmet Akif Ersoy Ilkokulunun “Iste Oyun”, Bafra Kizilirmak Anaokulunun “Farkimiz Yok, Biriz, Beraberiz”, Gülbahar Hatun Anaokulunun “81 Il 81 Bayrak”, Galip Öztürk Ortaokulunun “Öykülerimde Yeseren Degerler”, Gelemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin “Sevgi Çiftligi”, Çatalarmut Ilkokulu’ nun “Benim Hayal Gücüm ve Sanat”, Sehit Recep Sahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin “Sessiz Ögretmenler”, Nene Hatun Anaokulunun “Okul Öncesi Olimpiyatlari”, Karsiya Anadolu Lisesinin “Asla Yalniz Degilsin” projeleri Egitim ve Ögretimde Yenilikçilik Ödülleri’nde saha ziyaretlerine kaldi. 

 

Belirlenen kurumlara bakanlik degerlendiricileri tarafindan 2125 Mayis tarihleri arasinda saha ziyaretleri gerçeklestirilerek çalismalar yerinde incelenecek. Incelemelerin ardindan bölgesel ödül almaya hak kazanacak projeler belirlenecek.
20162017 egitimögretim yilinda 5’incisi düzenlenen Egitim ve Ögretimde Yenilikçilik Ödülleri’nde Samsun’dan iki proje bakanlik ödülü almaya hak kazanmisti. Bu yilda saha ziyaretine kalan proje sayisinda Türkiye 1’incisi olan Samsun’un çok sayida ödül almasi beklenirken Samsun’da egitime yapilan yatirimlarin meyveleri alinmaya devam ediliyor. http://www.haberturk.com/samsun-haberleri/60942781-egitim-ve-ogretimde-yenilikcilik-odullerinde-samsundan-rekor-basari

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA