RİYAD TURİZM FUARI BAŞARILI GEÇTİ

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da 7-10 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ve Bölgemiz adına önem taşıyan turizm fuarından umutlu dönüldü.

Riyad’da gerçekleştirilen turizm fuarında Samsun başta olmak üzere Bölge turizmimiz, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından açılan, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun TSO işbirliği ile desteklenen stantta katılımcılara tanıtıldı. Fuardaki standımızda Ajansımızdan, Samsun Büyükşehir Belediyesinden, Samsun Ticaret Odasından yetkililerle birlikte 3 otel, 1 seyahat acentesi ve 2 hastaneden toplam 13 kişi görev yaptı.

Bölgemize son yıllarda Körfez ülkelerinden gelen turist sayısının artışı doğrultusunda, bu pazardan daha fazla pay alabilmek adına ilgili kurum ve acentelerle birebir görüşmeler gerçekleştirilerek bağlantılar kurulmaya çalışıldı. Bu görüşmeler sonucunda taleplerin kontrata dökülebilmesi, turizmciler açısından bu pazarın büyüyeceğinin göstergesi olarak algılandı ve turizmcileri memnun etti. Bu talebin ileriki yıllarda artarak devam edebilmesi için acentelerin direk uçuş istekleri bir kez daha dile getirildi. Direk uçuş konusunda kurumlar arasında gerçekleşecek diyalog ve işbirliği ile birlikte Bölge turizmine verilecek katkının daha da üst seviyelere çıkabileceği üzerinde duruldu.   

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA