REKABETÇİLİK VE YENİLİK OPERASYONEL PROGRAMI (RYOP) İHTİYAÇ ANALİZİ TOPLANTISI AJANSIMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30 Mart 2017 tarihinde Samsun’da Ajans toplantı salonunda Rekabetçilik ve Yenilik Operasyonel Programı (RYOP) İhtiyaç Analizi Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Ajansımız çalışanlarının yanı sıra; Samsun Teknokent, OMÜ TTO, Tokat Teknopark, GOÜ TTO, Çorum Teknokent ve Amasya Üniversitesi’nden yetkililer yer aldı.

Ajansımız tarafından toplantının ilk kısmında tarafımızca yürütülen “TR83 Bölgesi’nin Rekabetçiliğinin Arttırılması” BROP Projesi süreçleri RYOP (2014-2020) destek alanları ve son olarak 3-5 Mayıs 2017 tarihlerinde Ajansımızın da stant katılımcısı olarak yer alacağı Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı hakkında bilgiler verildi.

Daha sonra Teknopark, TTO ve Üniversite yetkilileri, RYOP (2014-2020) kapsamında hangi destek alanıyla ilgili proje hazırlayabilecekleri konusunda görüş alışverişinde bulundular. Toplantı sonunda, özellikle Teknopark ve TTO’ları ilgilendiren “Teknoloji Transferi ve Ticarileştirme” destek alanının en öne çıkan alan olduğuna karar verildi. Ayrıca “İmalat ve Sanayii” destek alanından bazı faaliyetlerin de ana faaliyet içersinde değerlendirilebileceği görüşü öne çıktı. Yaklaşık bir ay sonra Amasya Üniversitesi’nde benzer katılımlı bir toplantı daha yapılmasına karar verildi. 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA