Amasya Il Özel Idaresinden Dev Sosyal Sorumluluk Projesi

Amasya İl Özel İdaresi yaptığı kırsal yatırımlarla adından sık sık söz ettirirken, bu kez de sosyal sorumluluk adı altında, “Köyümde Tiyatro Var” isimli dev proje ile çalışmalarına devam etmektedir.

Proje kapsamında Amasya Merkez köy okulları ve ilçe köy okullarının tiyatroyla buluşması hedeflenmektedir. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A.Faruk AYKUTLU; “İlkini 2015-2016 Eğitim Öğretim sezonunda başlattığımız Köyümde Tiyatro Var sosyal sorumluluk projesine 2016-2017 Eğitim Öğretim sezonunda da devam etmeye karar verdik. Yaptığımız anket çalışmalarımızda gördük ki gitmiş olduğumuz okullarda ki öğrencilerin yüzde 60 ya yakın bir kısmının ilk defa tiyatro ile tanışmaları oldu ve bu da bizleri çok mutlu etti. Proje kapsamında 14’ü merkez köy okulları, 16’sı ilçe köy okullarından oluşan 30 seanslık bir plan gerçekleştirdikleri ifade eden Aykutlu Geçen sene 22 köy okulunda toplamda 3 bin 300 öğrenciye ulaşmışken bu sene hedefimiz 5 bin 530 öğrenci.

Projemizin ilimiz ve ilçelerimiz köy okullarına faydası olması dileğimle bu projenin hayata geçmesine vesile olan Valimiz Salih IŞIK’ a saygılarımı sunarken, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin GÜNEŞ’e ve İris Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Atilla ÖZGEN’e ve projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” cümlelerini dile getirdi.

http://yesilirmakgazetesi.com/haber/25778/amasya-il-ozel-idaresinden-dev-sosyal-sorumluluk-projesi.html

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA