Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi Konferansı

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı Bölgesel Rekabet Edebilirlik ve Operasyonel Programı kapsamında yürütülmekte olan ve ajansımızın nihai faydalanıcısı olduğu "TR83 Bölgesi'nin Rekabetçiliğinin Arttırılması Projesi" çerçevesinde yürütülen çeşitli analiz ve strateji çalışmalarının en önemlilerinden biri "Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi" (Smart Specialization Strategy) çalışmasıdır.

 

Bölgesel İnovasyon Stratejilerinden bir adım ötede, Avrupa Birliği Uyum Politikası kapsamında önerilen Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi metodolojisi ile Türkiye'de ilk hazırlanan Strateji olma özelliğini taşıyan "TR83 Bölgesi Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi"ni ulusal ve uluslar arası paydaşlarımızla paylaşmak, konu hakkında farkındalığı arttırmak ve diğer Kalkınma Ajansları ve Üniversitelere de yaygınlaştırılmasını sağlamak amacı ile 23 Şubat 2017 Perşembe günü, Samsun Sheraton Otel'de bir Konferans gerçekleştirilecektir.

 

Konferansın ardından ise Strateji dokümanında öngörülen sektörler olan "Sağlık Endüstrisi/ Health Industry", "İleri Mühendislik/ Future Engineering", "Tarıma Dayalı Gıda Sanayii / AgroFood Industry" ve "Mavi Ekonomi ve Turizm / Blue Economy and Tourism" konuları özelinde ilgili işletme ve kümelerle eş zamanlı dört adet çalıştay gerçekleştirilecektir.

 

Konferans program detayları için tıklayınız

 

Programa, Bakanlığımız temsilcileri, yerel ve ulusal paydaşlarımızın dışında ayrıca EURADA ve Avrupa Birliği S3 Platformu'ndan da temsilciler katılım sağlayacaktır. Programa kaydolmak için tıklayınız.

 

Konaklama konusunda bazı otellerin özel fiyat bilgisi şu şekildedir.

(NOT: Konaklama taleplerinizi figenerkk@gmail.com adresine bildirmeniz halinde adınıza rezervasyon yapılacaktır.)

 

- Samsun Sheraton Grand Hotel 250 TL (Tek kişi, kahvaltı dahil); 310 TL (Çift kişi, kahvaltı dahil)

- Serra Hotel: 110 TL+KDV (Tek kişi, kahvaltı dahil)

- Anemon Hotel 220 TL (Tek kişi, kahvaltı dahil); 270 TL (Çift kişi, kahvaltı dahil)

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA