ORTA KARADENIZ KALKINMA AJANSI MALI DESTEK PROGRAMI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin yürüttügü 2018 Yili Mali Destek Programlari kapsaminda hibe desteklerinden yararlanacak projeler belli oldu. Titiz bir degerlendirme süreci sonucunda hibe almaya hak kazanan 44 projeye Ajans tarafindan toplam 28 milyon TL kaynak aktarilacak.

 

27 Aralik 2017 tarihinde ilan edilen ve proje teslim süresi 26 Mart 2018’de sona eren 2018 Yili Mali Destek Programlari kapsaminda, projelerin son teslim tarihinden itibaren yogun bir degerlendirme sürecine giren Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, Bagimsiz Degerlendiriciler ve bölgedeki çesitli kurum ve kuruluslar ile üniversitelerden seçilen temsilcilerin olusturdugu Degerlendirme Komitesi tarafindan teknik, idari ve mali incelemeye tabi tutulmasiyla yapilan degerlendirme ve Yönetim Kurulu’nun nihai degerlendirmesinin ardindan basarili bulunan projeleri açikladi.

 

Buna göre, “Turizmin Gelistirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapi Yatirimlarina Mali Destek Programi” için basarili bulunan 33 adet proje için toplam 20,8 milyon TL ve “Organize Sanayi Bölgelerinde Ortak Üretim Altyapisinin Iyilestirilmesi Mali Destek Programi” için basarili bulunan 11 adet proje için 7,2 milyon TL hibe destegi saglanacaktir.

 

Sonuçlar 11.05.2018 tarihinde www.oka.org.tr web sitesinde yayinlanmistir. Sonuçlarin yayinlanmasinin ardindan sözlesme imzalamaya hak kazanan basvuru sahiplerine sözlesmeye davet bildirimleri gönderilmeye baslanmistir. Sözlesmelerin imzalanmasi, bahsi geçen bildirimin teblig tarihi itibariyle 10 is günü içinde gerçeklesecektir. Bu süre içinde, yayinlanacak takvim dogrultusunda, talep edilecek belgelerle birlikte kurum/kurulusu temsil ve imza yetkili kisilerin sözlesmeyi imzalamak üzere Orta Karadeniz Kalkinma Ajansina müracaat etmeleri gerekecektir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA