OKA KASIM AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI AMASYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısı, 25 Kasım 2016 tarihinde Çorum Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Necmeddin KILIÇ’ın başkanlığında, Amasya Valisi Salih IŞIK’ın ev sahipliğinde, Tokat Valisi Cevdet CAN diğer Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Amasya ilinde gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan OKA Dönem Başkanı Çorum Valisi Sayın Necmeddin KILIÇ, “Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının (OKA) 2016 yılı Kasım ayı Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek ve Yönetim Kurulun gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Bölgemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak, değişen ulusal ve uluslararası rekabet koşullarına bölgemizin daha iyi uyum sağlama yeteneğinin geliştirilmesine katkı sağlamak için Kalkınma Ajansımız ve ilgili kurumlarımız tarafından çeşitli faaliyetler ve projeler yürütülmektedir. Kalkınma Ajansımız tarafından doğrudan yürütülen projelerle veya Ajansın mali destekleriyle uygulanan vasıtası ile KOBİ’lere destekler verilmektedir. Aynı şekilde, Belediyelerin ve il özel idarelerinin diğer kamu kurum ve kuruluşlarının çeşitli projelerine Ajans tarafından mali ve teknik destekler sunulmaktadır.

Bugün ayrıca, her ay olduğu üzere Ajansın bölgemizin ve Yönetim Kurulumuzun gündeminde bulunan çeşitli konulara ilişkin değerlendirmeler yapılacaktır. Bu kapsamda, uygulanmakta olan mali destek programları ile doğrudan faaliyet desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri gözden geçirilecektir. Ayrıca, dört ilimizde bulunan Yatırım Destek Ofislerimizin teşvik ve destek uygulamaları ile yatırım/tanıtım ve teşvikler konusunda yürüttükleri çalışmalar da gözden geçirilecektir.

Son olarak, bu toplantı vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca, ev sahibimiz Amasya Valisi ve Amasya Belediye Başkanımıza misafirperverliklerinden dolayı şükranlarımızı sunarak Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Kasım ayı yönetim kurulu toplantısı gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesi ile devam etti.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA